1η 2η 3η θέση για την ομάδα του Τάσου Χατζηχρήστου στην 9η Ανάβαση Κορυλόβου Δράμας

Την 1η  την 2η και την 3η θέση κατέλαβε η ομάδα Chatzichristos Racing Team Florina στην 9η Ανάβαση Κορυλόβου Δράμας που πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το διήμερο 11 -12 Μαίου στο Κορύλοβο Δράμας η οποία προσμετρά στο Κύπελλο Αναβάσεων Βορείου Ελλάδος.

1η θέση στην κατηγορία Ε12 για τον Αρχαγγελίδη Αβραάμ με το BMW 320i συνεχίζοντας τις εξαιρετικές εμφανίσεις του , 2η θέση για τον Τάσο Χατζηχρήστο ο οποίος πραγματοποίησε πάρα πολύ καλή εμφάνιση με το γνωστό BMW M3 E36 evo2 , και 3η θέση για τον Δημήτρη Χολέβα με Peugeot 306 .

Πολλά συγχαρητήρια στον ΟΦΑΔ για την άψογη διοργάνωση οι οποίος φρόντισε να είναι παρών παντού αφήνοντας άριστες εντυπώσεις.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον Γιώργο Γκέκα της ΛΑΜΚΕ για την 1η θέση στην Α6 όπως επίσης και στον Νίκο Τρυχίδη για την 1η θέση στην Ε11 όπως επίσης και στον Αντώνη Μπαξεβανάκη Αντώνη για την 1η θέση στην Α5 με 2ο τον πρωτοεμφανιζόμενο Σάββα Κουγιουμτζόγλου.

Τα ξεχωριστά συγχαρητήρια όμως αξίζουν στο αειθαλή Κώστα Ατματζίδη οποίος στην Ε11 πήρε την 2η θέση.

Επανεμφάνιση για τον Στράτο Τερζόπουλο μετά από 2 χρόνια απουσίας από τους αγώνες με το γνωστό Honda Civic EP3.

Εξαιρετικές επιδόσεις και για την Karatsompalidis Racing Team από τον Δημήτρη Καρατσομπαλίδη την Σουλτάνα Καρατσομπαλίδου , και τον Γρηγόρη Ρακιτζή προσπαθώντας να μαζέψουν πόντους για την συνέχεια.

2η εμφάνιση στις Αναβάσεις καταλαμβάνοντας την 2η θέση ο Απόστολος Προδρομίδης του οποίου του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.
Ένα Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες που έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό

Ραντεβού τον Ιούνιο 15-16 στις Σέρρες στην Ανάβαση Σερρών

Για την ιστορία τα αποτελέσματα έχουν ως εξής :

Στην Cat 4 (2 συμμετοχές)  1.Μπαξεβανάκης Αντώνης (ΑΟΘ)

2.Κουγιουμτζόγλου Σάββας (ΑΣΠΙΣ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ)

Στην Cat 3 (7 συμμετοχές)1.Γκέκας Γεώργιος (ΛΑΜΚΕ)
2.Προδρομίδης Απόστολος (ACTION CLUB EBPOY)
3.Ξενοκώστας Σταύρος (ΑΛΕ Ξάνθης)
4.Ρακιτζής Γρηγόριος (ΟΦΑΔ)
5.Καρατσομπαλίδης Δημήτρης (ΟΦΑΔ)
6.Καρατσομπαλίδου Σουλτάνα (ΟΦΑΔ)

7.Λάμπογλου Σωτήριος (ΑΟΘ)

 

Στην Cat 2 (3 συμμετοχές)1ος Τρυχίδης Νικόλαος (ΛΑ Βέροιας)
2ος Ατματζίδης Κωνσταντίνος (ΟΦΑΔ)

3ος Τερζόπουλος Ευστράτιος (ΑΟΘ)

 

Στην Cat 1 (3 συμμετοχές)

1ος Αρχαγγελίδης Αβραάμ (COSMOSKART RACING CLUB)
2ος Χατζηχρήστου Αναστάσιος (ΣΜΑΒ)

3ος Χολέβας Δημήτριος (ΣΜΑΒ)

 

Στην FSA (Formula Saloon Ατμοσφαιρικά)

1 συμμετοχή Ρουμέλης Δημήτριος (ΛΕΝΟΕ)

 

Στην FST – Δικίνητα (3 συμμετοχές)

1ος Δαλακάκης Κωνσταντίνος (ΟΦΑΔ)
2ος Κυριαζίδης Ιορδάνης (ΟΦΑΔ)
3ος Μηνίδης Οδυσσέας (ΑΣΠΙΣ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ