Μπάσκετ: Τη χρόνια κλείνει το Εφηβικό του Αριστοτέλη Φλώρινας με νίκη μέσα στην αξιόμαχη Μεσοποταμία

Την χρόνια κλείνει το Εφηβικό του Αριστοτέλη Φλώρινας με νίκη και μέσα στην αξιόμαχη Μεσοποταμία.

Η 16η αγωνιστική ήταν να είναι και η τελευταία του έτους 2017 και σε καμιά περίπτωση η ομάδα του Αριστοτέλη δεν ήθελε να κλείσει τη χρονιά με μια ήττα.

Έτσι με όπλο την δυνατή της άμυνα, κατάφερε από το 1ο κιόλας δεκάλεπτο να προηγηθεί και τελικά να έρθει η νίκη με σκορ 45-74.

Η ομάδα της Φλώρινας ήταν πιο αποτελεσματική στο παιχνίδι της, όπου με όπλο την πολύ δυνατή και πιεστική της άμυνα, εξαιρώντας το 2ο δεκάλεπτο,

κατάφερε να πάρει τελικά το ροζ φύλλο αγώνα.

Από τη πλευρά της , η ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑ προσπάθησε στο 2ο δεκάλεπτο, όμως δεν ήταν αρκετό.

Τα δεκάλεπτα: 5-17, 17-16, ΗΜ: (22-33)14-21, 9-20(ΤΕΛ: 45-74)

Οι δωδεκάδες των ομάδων: Αριστοτέλης Φλώρινας: (Κόουτς Παπαδόπουλος Αδάμ, Βοηθός Κοϊδης Βασίλης )Ναΐδος Χρ, Ξανθοπουλος Αλεξ., Παπαδόπουλος Δήμος ,Δαμο Μαριος, Πιστικίδης Γιώργος ,Πασχαλίδης Ιωαννης ,Γκατζόπουλος Ιωάννης ,Αλευρίδης Ιωάννης ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, Καστοριά: Λιεριδης Χ., Κυριακιδης Χ., Σιμος Χ., Αργυριου Χ., Τογκαριδης Κ., Τραικος Ι., Λαζαριδης Μ., Πιπεροπουλος Ι., Λαζαριδης Κ., Τογκαριδης Δ., Μαζαριδης Δ.

Επιμέλεια: Εβελίνα Αριστείδου